פורום-לאקטואריה-ולכלכלה

אקטואר מומלץ

לפני שאתם בוחרים אקטואר שיוכל להעניק לכם חוות דעת, כדאי שתדעו בעיקר על פי אילו פרמטרים בוחרים אקטואר מומלץ:

ניסיון האקטואר כפרמטר מוביל

אולי הדבר המשמעותי ביותר עם בחירת האקטואר, הוא בדיקת הניסיון שלו. ניסיון במידה רבה משקף את האיכויות של האקטואר, כמו גם את היכולת שלו להתמצא בנושאים שונים. סביר כי אקטואר בעל ניסיון הספיק להכיר לאורך השנים המון תקדימים והוא התמודד אל מול המון סיטואציות ואתגרים. לצד הניסיון, חשוב מאד להבין מהי ההשכלה של האקטואר איתו אתם רוצים לעבוד ועד כמה היא רלוונטית אליכם. מידת ההשכלה יכולה לרמוז לכם על מידת המקצועיות של האקטואר ועד כמה הוא יוכל לשרת אתכם על הצד הטוב ביותר. בעוד ישנם אקטוארים שעושים את צעדיהם הראשונים, גם ישנם אקטוארים עם ניסיון רב של מעל 30 שנים.

באיזה תחום מתמחה האקטואר?

כמו כן, חשוב מאד להבטיח כי האקטואר בו אתם מתעניינים, אכן רלוונטי לתחום שבו אתם זקוקים לחוות הדעת. בעוד ישנם אקטוארים המתמחים במנעד מצומצם יחסית של תחומים, גם ישנם אלו המעניקים חוות דעת במגוון רחב של תחומים – החל מדיני הנזיקין, דרך דיני העבודה ועד דיני המשפחה. כך לדוגמא, אם אתם זקוקים לחוות דעת בכל הקשור להערכת שווי הנכסים של בני הזוג, הרי שיהיה נכון לעבוד עם אקטואר מומלץ המתמחה בדיני משפחה, כך שהוא יוכל להעניק לכם את חוות הדעת האיכותית, המקיפה והמדויקת ביותר.

האם האקטואר מתחייב לעמידה בזמנים?

וחשובה לא פחות היא העמידה בזמנים. המון פעמים אתם צריכים את חוות הדעת של האקטואר לפגישות, לוועדות ולבתי משפט, כך שעמידה בזמנים אינה דבר שתוכלו להתפשר עליו. תאמו מראש ציפיות עם האקטואר והבטיחו כי הוא מתחייב לזמני העבודה שתגדירו.